Четвер, 02 березня 2017 19:54

Ціна на хліб ще зросте

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Ціни на хліб на Чернігівщині у минулому році зросли на 7%. Виробники вже прогнозують, у найближчий час ціна на хліб злетить суттєво і становитиме майже 20 гривень. Вже зараз середня ціна буханки житньо-пшеничного хліба в області складає 11 гривень. Чи стане чернігівський батон насправді золотим, знають наші журналісти.


В умовах жорсткої економії ресурсів. Так наразі описує життя підприємства директор Чернігівського хлібокомбінату № 2 Ольга Заїка. Економлять майже на всьому: опаленні, електриці. Адже плата за ресурси постійно зростає. Та нічого робити, каже керівник, доводиться вміти викручуватися і в таких умовах. Ольга Заїка, директор Чернігівського хлібокомбінату №2: «Газ, електроенергія . Наші печі працюють на технічному газі. Газ здорожчав аж на 30%. 8 600 за одну тисячу кубічних метрів газу».

Зараз, каже Ольга Заїка, із підняттям мінімальної заробітної плати поступово піднімаються ціни на основну сировину: борошно, яйця, газ та електроенергію. Здорожчання цих складових змушує поступово піднімати ціни на продукцію хлібокомбінату. Ольга Заїка: «Сировина займає у собівартості хліба майже 40% . За останні два місяці в ціні злетіло борошно, аж на 15%. Є постійний ріст, нам навіть сьогодні наші борошномели заявили, що борошно ще буде дорожчати».

Із здорожчанням продукції у виробників зростає відповідальність перед споживачами за якість. Вимоги підвищують не лише до якості вихідної продукції, а й до сировини, з якої її виготовляють. Сьогодні для випуску хліба у торгові мережі є обов’язковою наявність у підприємств сертифікатів ISO , що підтверджують дотримання всіх стандартів якості. Наталія Парасюк, начальник виробничої лабораторії Чернігівського хлібокомбінату №2: «Підвищуєм вимоги в першу чергу до якості вхідної сировини. Оскільки борошно — це головна складова, жодна партія борошна не проходить без вхідного контролю лабораторії. Борошно проходить перевірку за всіма показниками на відповідність нормативним документам».

У головному управлінні статистики області кажуть, ціни на хліб на Чернігівщині у минулому році зросли на 7%. У інших регіонах України хліб став дорожчим на 7,4%. Ще на піввідсотка хліб здорожчав тільки за січень 2017 року. Загалом середня ціна буханки хліба в області складає 11 гривень. Тетяна Дусь, заступник начальника головного управління статистики області: «За даними щодекадного моніторингу цін, у нас хліб житньо-пшеничний за останні 10 днів подорожчав на 2,2 відсотка. Зросли у ціни майже всі види хлібу, але найбільше це ті види, які користуються попитом у споживачів». Ольга Заїка: «Хліб чорній «Деснянський» коштує 8.40. Білий хліб «Кременчуцький» — 8.35. Батон – 7.15».

Наразі на Чернігівському хлібокомбінаті №2 запевняють, поки ціни на свою продукцію змінювати не будуть. Підприємство в умовах економії запасло достатню кількість борошна, аби ще принаймні у березні та квітні ціна залишалася стабільною.

Джерело: «Сівер-центр»

Читати 1095 разів